Türkçe English 18 Mayıs 2022 Çarşamba
Site Menü
Ana Sayfa
Yönetim Kurulu
Vücut & Fitness
Çalisma Günleri
Sporcular
Milli Sporcular
Antrenör-Hocalar
Sponsorlar
SPOR EK BİLGİLERİ
REKLAMLAR
Antrenman ve Bilek Güreşi çalışma Egzersizleri
Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Tarihçesi
Acil - Önemli Telefon Numaralari
Türkiye'deki Üniversitelerin Telefon Numaraları
Rugbi Takımımız
TÜM BRANŞLARIMIZ( BAY - BAYAN )
Foto Galeri
Forum
İletişim

Videolar

Anket
Sitemizin Tasarimini Nasil Buldunuz?
Çok Güzel

Yyi

Orta

Kötü


Linkler

Son Forum Konuları
Haberler
'BU AİLENİN BİLEĞİ BÜKÜLMEZ' 24.5.2009 11:54:21
 
Beş kişiden oluşan Günaçtı Ailesi'nin bütün fertleri, profesyonel bilek güreşçisi. 25 yıldır bu sporla uğraşan ve 100 sporcunun antrenörlüğünü de yapan Salih Günaçtı, eşi ve kızlarını sıkı idmana tabi tutup Türkiye'de şampiyonluğu kimseye kaptırmıyor.
 
Abla Nazlı 19 yaşında, profesyonel bilek güreşçisi. Birçok Türkiye birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğüvar. ikiz olan kardeşleri Esra ve Berna Günaçtı 18 yaşındalar. Onlar da profesyonel bilek güreşçisi ve Türkiye çapındaki maçlarda kazandıkları çok sayıda madalyaları var. Anne Hatice Günaçtı pek çok kez milli olmuş, bilek güreşinde dünya ikincisi. Hedefi dünya şampiyonluğu. Baba Salih Günaçtı, istanbul Gençlik il Spor Müdürlüğü Bilek Güreşi Kulübü'nün antrenörü. işte bütün ferdleri bilek güreşiyle ilgilenen Günaçtı ailesi, böyle sıra dışı bir aile. Günaçtıailesinin bilek güreşi tutkusu baba Salih Günaçtı'dan kaynaklanıyor. Asıl mesleği mobilyacılık olan Salih Günaçtı gençliğinden beri bilek güreşine meraklıymış. Sonra yarışmalara katılmaya başlamış. Bakmış ki önüne geleni deviriyor, profesyonel olarak bilek güreşiyle ilgilenmeye başlamış.

'E?YM BYZE BASKI UYGULUYOR'

1986 yılında görücü usulüyle evlendiği Hatice Hanym da ister istemez kendisini bu camianın içinde bulmuş. Kızları dörtbeş yaşına geldikten sonra o da başlamış güreş tutmaya. Bir gün sadece izleyici olarak çoluk çocuk gittikleri bir bilek güreşi karşılaşmasında, bir de bakmış vücut geliştirmeci kadınlar da bilek güreşi yapıyor. Salih Bey'in kulaşına eğilip, "Acaba ben bunları yenebilir miyim?" demiş. Bunun üzerine Salih Günaçtı hiç vakit kaybetmeden eşini gidip yarşımaya kaydettirmiş. Heyecandan elleri titreyerek güreş masasına çıkan Hatice Günaçtı, güçlü rakiplerini devirip üçüncü olmayı başarmış. şimdiye kadar aldığı kupaları ve madalyaları evde koyacak yer bulmakta sıkıntı çeken Hatice Günaçtı, dünya şampiyonu olmayı hedefliyor. Kızlarının bu sporla ilgilenmesinin de kendisini çok mutlu ettiğini söylüyor Hatice Hanım: "iki yıldır kızlarım da yapıyor. Çok başarılılar. Büyük kızım üniversite okuyor. ikizler liseyi bitirdiler. şimdi üniversiteye hazırlanıyorlar. istanbul ve Türkiye şampiyonlukları var. Haftada en az iki gün antreman yapıyoruz. Maç yaklaştığı zaman daha sıklaşırıyoruz. Evde de fırsat buldukça çalışıyoruz. Eşim bu sporu çok seviyor. Bizi de çalıştırmak için sürekli bir baskı uyguluyor."

 

Sabah Gazetesi - Neslihan TUNÇ